Huizenmarkt 2018
- Maximale leenbedrag gaat omlaag
In 2018 daalt het maximale leenbedrag. Dat wil zeggen dat een nieuwe hypotheek maximaal 100% van de marktwaarde van de woning bedraagt. In 2017 staat dit nog 101%.
Dit betekent dat je straks naast je koopsom van de woning niet meer extra kunt lenen voor de financiering van de bijkomende kosten zoals notariskosten.
- Aanpassingen grens Nationale Hypotheekgarantie
Vanaf 1 januari 2018 zal de kostengrens voor de NHG hoger liggen dan nu het geval is. Duurdere woningen komen dan dus in aanmerking voor NHG.
Op dit moment ligt de kostengrens voor NHG op een koopsom van € 245.000,--. Vanaf 1 januari 2018 wordt dit verhoogd naar € 265.000,--.
- Beperking hypotheekrenteaftrek
Het percentage van de maximale hypotheekrenteaftrek wordt geleidelijk verlaagd van 52% naar 37%.
De maximale hypotheekrenteaftrek in de hoogste belastingschijf wordt op 1 januari 2018 verlaagd naar 49,5%.
- Tweeverdieners mogen meer inkomen meenemen
In 2017 word 100% van het hoogste inkomen en 60% van het laagste inkomen meegenomen bij het bepalen van de maximale hypotheek.
Vanaf 1 januari 2018 zal dit verhoogd worden naar 70% van het laagste inkomen.